Figurin Meissen
Klubbat för:
9 000 SEK
Schätzwert
8 000 SEK
Beschreibung
MEISSEN, figuringrupp, Tyskland, porslin, 1900-talets början, kvinna med lekande barn spelandes kort, polykromt bemålad, märkt Meissen samt inristat E 69 (modell efter Schönheit 1774), höjd 23 cm
Zustandsbeschreibung
Skador
329573
2015-09-24