Figurin Meissen

Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen
Figurin Meissen

Klubbat för:

9 000 SEK

Schätzwert

8 000 SEK

Beschreibung

MEISSEN, figuringrupp, Tyskland, porslin, 1900-talets början, kvinna med lekande barn spelandes kort, polykromt bemålad, märkt Meissen samt inristat E 69 (modell efter Schönheit 1774), höjd 23 cm

Zustandsbeschreibung

Skador

329573

2015-09-24