Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, matservis, 72 dlr, "Bella", 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av: 11 djupa tallrikar, 15 mattallrikar, 16 desserttallrikar, 10 assietter, 3 uppläggningsfat, skål, såskål, 7 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med fat

Krackeleringar, några delar missfärgade, udda terrinfat och kanna med spricka medföljer

329615

2015-09-24