Matservis Gustavsberg
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUSTAFSBERG, matservis, 35 dlr, "Svea", 1900-talets första hälft, bestående av: 10 djupa tallrikar, 10 mattallrikar, 6 desser, 6 assietter, 2 uppläggningsfat, bålskål med diameter 33 cm
4 desserttallrikar, 4 assietter med nagg medföljer, krackeleringar missfärgningar
329618
2015-09-24