Matservis Gustavsberg

Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GUSTAFSBERG, matservis, 35 dlr, "Svea", 1900-talets första hälft, bestående av: 10 djupa tallrikar, 10 mattallrikar, 6 desser, 6 assietter, 2 uppläggningsfat, bålskål med diameter 33 cm

4 desserttallrikar, 4 assietter med nagg medföljer, krackeleringar missfärgningar

329618

2015-09-24