Pipställ pipor 18-1900-tal
Vollendet
2015-09-26
329783
| Höchstes Gebot | 1 700 SEK |
| Schätzwert | 1 200 SEK |
PIPSTÄLL, PIPOR, mm. 18-1900-tal, delvis med beslag i silver, stämplade för bl a Johan Petter Grönwall, Stockholm, 1816, Johan Erik Åhlén, Sala, 1836, delvis med otydliga stämplar, pipställets sarg med lådor, höjd ca 63 cm
Delvis med slitage, skador, lagningar, kompletteringar