Chiffonjé

Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé
Chiffonjé

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CHIFFONJÉ med uppsats, 1800-talets första hälft, fanerad i majogny samt med intarsia i flera träslag, kolonner och pilastrar i vit marmor med kapitäl i förgylld brons, nischer med spegelglas i fonden, höjd 194, 105x48 cm, nycklar finns

Fanérskador, sprickor, lösa delar

329876

2015-09-25