Blanc de Chine Wine cups (Selected)

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TWO BLANC DE CHINE WINE CUPS, decorated with sculpted flowers, crane and deer, 18th century, height c. 6-7.5 cm
VINOFFERBÄGARE, 2 st, blanc de Chine, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i form av skulpterade blommor, trana och hjort, höjd ca 6-7,5 cm

Wear, minor nick
Slitage, smärre obetydligt nagg

330126

2015-10-01