Famille verte dish (Selected)
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 000 SEK
A FAMILLE VERTE DISH, decorated with flowers and rock, lingzhi mark, Kangxi (1662-1722), diameter c. 13.5 cm
TALLRIK, porslin, Kina, 1600/1700-tal, dekor i famille verte med motiv av blommor, lingzhimärkning, diameter ca 13,5 cm
Minor nicks
Smärre nagg
330138
2015-10-01