Kangxi dish (Selected)
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AN UNDERGLAZED DEEP DISH, decorated with objects, rabbit and garden with flowers, diameter c. 18.5 cm
DJUP TALLRIK, porslin, Kina, 1600/1700-tal, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrblått med motiv av föremål, kanin och trädgård med blommor, diameter ca 18,5 cm
Minor nicks, wear
Smärre obetydliga nagg, slitage
330180
2015-10-01