Bägare 1 par och tumlare 2 st silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÄGARE, 1 par, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge 1806, cylindriska, invändigt förgyllda, höjd 4,3 cm TUMLARE, 2 st., silver, en av Johan Leffler, Falun 1776, en Kristianstad 1795, diameter ca 5,8 resp. 6,2 cm,
total vikt 93 g

Den senare tumlaren med bucklor

330197

2015-10-04