Snusdosa och luktdosa silver

Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver
Snusdosa och luktdosa silver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SNUSDOSA, silver, Gustaf Möllenborg, Stockholm 1826, oval med fällock, invändigt förgylld, i botten graverade initialer, längd 6,5 cm, vikt 42 g, LUKTDOSA, silver, balusterform, stämplad ER, sannolikt Danmark eller Norge 17/1800-tal, punsad rocailledekor, på locket krona, höjd 8,2 cm, vikt ca 34 g

330209

2015-10-04