Vas Kina imari

Vas Kina imari
Vas Kina imari
Vas Kina imari
Vas Kina imari
Vas Kina imari
Vas Kina imari

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1700-tal, ur garnityr, dekor i imari med motiv av blommor och trädgårdsklippor, höjd ca 14 cm
ÖVRIGT: Etikett i botten från Molvidson AB Stockholm

Nagg vid mynning

330217

2015-09-28