Bojan och fat Ming

Bojan och fat Ming
Bojan och fat Ming
Bojan och fat Ming
Bojan och fat Ming

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BOJAN och FAT, porslin, Kina, sen Ming, 1600-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av blommor och fågel, bojanens höjd ca 9 cm (exkl lock) fatets diameter ca 13 cm

Nagg, bränningssprickor

330246

2015-09-28