Bonad Dalarna
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BONAD, Dalarna, 1800-tal, Visar Ungdomskvarnen "Gammel till kvarnen eller konsten att göra gamla jäntor unga och fina", daterad 184?, målad på väv, ca 71 x 92 cm
Färgborfall, omfattande skador,
330298
2015-09-26