Egyptiska ushapti

Egyptiska ushapti
Egyptiska ushapti
Egyptiska ushapti
Egyptiska ushapti

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 200 SEK

USHAPTI, 9 st, Egypten 716-30 fKr, oglaserade, höjd 8-11 cm
PROVENIENS: Inköpt av svensk reseledare verksam i Egypten under 1970-80-talet

Smärre skador

330311

2015-10-08