Skål samt lerkärl Chorrera (6)
Klubbat för:
1 000 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SKÅL, LERKÄRL, 5 st, Equador, Chorrera culture (ca 1800 fKr-300 fKr), skålen med koniskt fotparti, insidan svartmålad, utsidan rödmålad och högglanspolerad, höjd ca 10 cm, lerkärlens höjd ca 4,5-20 cm, samtliga Chorrera culture, lergods
Kuntoraportti
4 lerkärl med skador/lagningar
330323
Päivämäärä:
2015-10-08