Matbord design Bruno Mathsson & Piet Hein

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, design Bruno Mathsson & Piet Hein för Fritz Hansen, Made in Danmark 2006, skiva med svart laminat och stålkant, 4 kromade spännben, skyltmärkt 1905 Piet Hein 2005 834/1000, höjd ca 73, 172x101 cm

Smärre slitage, smärre repor

330369

2015-09-26