Svensk skönlitteratur mm
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVENSK OCH NORDISK SKÖNLITTERATUR MM Bl.a. Kexel, Bacchi hand-bibliotheque, Holberg, Opuscula 1737, Holberg, Peder Paars, 1772, Dalin, Witterhetsarbeten, Celsius d.y., Gustaf Wasa, 1774, Il re pastore / Le roi Berger,1755.
Mest i samtida hfrbd och skinnband,
Ej genomgångna. Defekter och skador, fläckar, anteckningar.
Proveniens: Familjen von Celsing, Biby.
Se text
330584
2015-09-27