Svensk skönlitteratur mm

Svensk skönlitteratur mm
Svensk skönlitteratur mm
Svensk skönlitteratur mm
Svensk skönlitteratur mm

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVENSK OCH NORDISK SKÖNLITTERATUR MM Bl.a. Kexel, Bacchi hand-bibliotheque, Holberg, Opuscula 1737, Holberg, Peder Paars, 1772, Dalin, Witterhetsarbeten, Celsius d.y., Gustaf Wasa, 1774, Il re pastore / Le roi Berger,1755.

Mest i samtida hfrbd och skinnband,
Ej genomgångna. Defekter och skador, fläckar, anteckningar.

Proveniens: Familjen von Celsing, Biby.

Se text

330584

2015-09-27