Georg Pauli Kollektion Vasa Konst
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GEORG PAULI (1855-1935): Sommaridyll - lekande barn, osignerad, olja på duk, 31 x 51 cm
PROVENIENS: Enligt anteckning a tergo konstnärens familj, Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2007, nr 2070
330729
2015-10-05