Georg Pauli Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

GEORG PAULI (1855-1935): Sommaridyll - lekande barn, osignerad, olja på duk, 31 x 51 cm
PROVENIENS: Enligt anteckning a tergo konstnärens familj, Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, hösten 2007, nr 2070

330729

2015-10-05