Herrfickur guld Halda H-verk 1912
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HALDA FICKURSFABRIK, fickur, 18 k guld, Svängsta, Sverige, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, innerboett i 18 k guld stämplad K7 (1912), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), ankargång, breguetspiral, H-verk, nr: 22113, diameter 50 mm, vikt ca 100 g
Glaset med smärre repor
330835
2015-10-10