A Famille Rose Wrist-Rest (Selected)

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

A FAMILLE ROSE WRIST-REST, enamelled with a duck flying above three other ducks beside rockwork, 20th century, length c. 17.5 cm
HANDLEDSSTÖD, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i famille rose av landskapsscen med änder, längd ca 17,5 cm

Wear
Slitage

330846

2015-10-01