Skålar bojaner Kina

Skålar bojaner Kina
Skålar bojaner Kina
Skålar bojaner Kina
Skålar bojaner Kina
Skålar bojaner Kina
Skålar bojaner Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLAR, 4 st, BOJANER, 2 st, celadonglasyr, Kina, 1800/1900-tal, största skålens höjd 9,5, diameter 23 cm, ett udda lock medföljer

2 delar med lagningar och nagg,

330948

2015-09-29