Urna empire
2015-09-29
330993
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
URNA, 1800-talets första hälft, empire, porslin, förgylld, polykrom dekor av bl a figurscen, hänklarnas fäste i form av maskaroner, höjd ca 28 cm