Sven X.et Erixon färglitografi
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Lingonrensning Mekrossla", 1949, signerad Sven Erixson, 175/260, färglitografi, 62x52 cm,
MOTIV: Familjen Erixson hade från 1948 en sportstuga i Mekrossla, Hälsingland
331054
2015-09-29