Sven X.et Erixon färglitografi

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970), "Lingonrensning Mekrossla", 1949, signerad Sven Erixson, 175/260, färglitografi, 62x52 cm,
MOTIV: Familjen Erixson hade från 1948 en sportstuga i Mekrossla, Hälsingland

331054

2015-09-29