Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SABEL, svensk, 1800-talets första hälft, för dragonofficer, balja med dekorerade mässingsbeslag, längd 96 cm
Proveniens: Generallöjtnant Friherre Carl Ericson (1840-1928)

slitage balja med klämskador

331188

2015-10-08