Ring vitguld ceylonsafir diamanter
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
RING, 18 k vitguld, 29 åttkantslipade diamanter, fasettslipad troligen ceylonsafir, millegriffedekor, undertill genombruten, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,7 g
Sten med repor, hack och nagg, en diamant saknas, ringskena med liten lagning vid en sida
331313
2015-10-02