Ring vitguld ceylonsafir diamanter
2015-10-02
331313
| Klubbat belopp | 10 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
RING, 18 k vitguld, 29 åttkantslipade diamanter, fasettslipad troligen ceylonsafir, millegriffedekor, undertill genombruten, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,7 g
Sten med repor, hack och nagg, en diamant saknas, ringskena med liten lagning vid en sida