Skålar Arabia
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FRIEDL HOLTZER KJELLBERG, skålar, 6 st, Arabia, stengods, glaserade med turkos insida och mörkbrun matt utsida, signerade, 3 små, 2 medium och en stor, diameter 7,5, 16 resp 24 cm
Slitage, största skålen med omfattande lagning
331406
2015-09-30