Brosch silver och guld diamanter 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

4 000 SEK

BROSCH, guld och silver, i form av blomkvist, 2 blommor något rörliga / en tremblant, dekor med gammal- och rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, höjd 6 cm, vikt ca 20 g

Stenar med hack, en dekordel saknas, baksida med några små tennlödningar

331446

2015-10-03