Brosch silver och guld diamanter 1800-tal
Klubbat för:
6 000 SEK
4 000 SEK
BROSCH, guld och silver, i form av blomkvist, 2 blommor något rörliga / en tremblant, dekor med gammal- och rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, höjd 6 cm, vikt ca 20 g
Stenar med hack, en dekordel saknas, baksida med några små tennlödningar
331446
2015-10-03