Stolar 1 par gustavianska Hägerstens gård

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL JOHAN WADSTRÖM (mästare 1788-1816), stolar, 1 par, gustaviansk, Stockholmsarbete, båda med stolmakarämbetets sigill, signerad CIWS, sitthöjd 41,

PROVENIENS: Hägerstens gård

Slitage

331519

2015-10-03