Taklampa
2015-10-02
331665
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TAKLAMPA, Werner Schou för Coronell Electro A/S, Danmark, 1900-talets andra hälft, koppar samt svartlackerad, klotformade infällda glasformationer i den svartlackerade plåten, höjd ca 37 cm
Smärre slitage, repor