Britt-Louise Kellberg-Mangs

Britt-Louise Kellberg-Mangs
Britt-Louise Kellberg-Mangs
Britt-Louise Kellberg-Mangs
Britt-Louise Kellberg-Mangs
Britt-Louise Kellberg-Mangs
Britt-Louise Kellberg-Mangs

Klubbat för:

1 500 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

BRITT-LOUISE KELLBERG-MANGS (född 1925), "grönt stilleben", signerad BLKellberg, olja på duk, 73 x 60 cm
Historik: Konstnärinnan gick i Otte Skölds målarskola, Academie Libre, utställd på Liljevalchs och konstfrämjandet, 1:a pris i Svensk Filmindustris (SF) konstförenings utlottning 7 dec 1967

Kuntoraportti

331691

Päivämäärä:

2015-10-02