Dockor 1800-tal

Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal
Dockor 1800-tal

Klubbat för:

750 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

DOCKOR, 2 st., en 1800-talets mitt, trä, ledade armar och ben, enligt uppgift gåva från Prinsessan Eugenie, höjd 18 cm, medföljer senare docka med plats för nålar, samt broderade sidenband

Zustandsbeschreibung

Skador och lagningar

331917

2015-10-11