Oktant England
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OKTANT, England, 1800-talets första hälft, mässing och svärtat trä, inläggningar i ben, momogrammärkt SBR (Spencer & Browning), fodral medföljer
Bruksslitage, smärre delar saknas, fodralet senare bemålat, fodralet med skada
331979
2015-10-03