Hjullåspistol

Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol
Hjullåspistol

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

HJULLÅSPISTOL, tysk, militär modell, 1600-tal, pipa övergående i oktagonal kammarstycke, utanpåliggande hjul, näsbleck av järn, kaliber ca 15,5 mm, längd 63,5 cm

Trälagningar, smärre kompletteringar

332074

2015-10-08