Kyrkdosa

Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa
Kyrkdosa

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KYRKDOSA, silver, Sverige, 1700-talets slut, otydlig stämpel, invändigt förgylld, rund, välvt trycklock, profilerad, godronnerad kant, lock med urna, diameter 6 cm, vikt ca 47 g

Gravyrer, smärre skada

332187

2015-10-05