Kyrkdosa
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KYRKDOSA, silver, Sverige, 1700-talets slut, otydlig stämpel, invändigt förgylld, rund, välvt trycklock, profilerad, godronnerad kant, lock med urna, diameter 6 cm, vikt ca 47 g
Gravyrer, smärre skada
332187
2015-10-05