Paraplyställ Hjalmar Norrström

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL HJALMAR NORRSTRÖM, paraplyställ, Stockholm, ståletsning, dekor av landskap med kvinnofigurer, bård upp och nedtill med maskrosor respektive blommor, signerad C. Hj. NORRSTRÖM Stockholm, otydlig datering, höjd 61 cm

332240

2015-10-05