Kandelabrar 1800-talets första hälft
Klubbat för:
21 000 SEK
8 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, för 2 ljus vardera, sannolikt England, 1800-talets första hälft, basen i mahogny, armar i försilvrad mässing, armarna Nils Christian Tullgren 1799 Helsingborg, höjd ca 42 cm
Ytslitage, en ljuspipa med skada i kanten
332244
2015-10-05