Tekanna Petter Adolf Sjöberg i silver 1820
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PETTER ADOLF SJÖBERG, tekanna, silver, locket stämplat 1820, kannans botten stämplad med senare kattfot och otydliga stämplar p.g.a. bucklor, godronnerat liv, tassfötter, svärtat skaft, palmettdekor, höjd med hänkel ca 16,5 cm
332344
2015-10-05