Damarbetsbord 1800-tal

Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal
Damarbetsbord 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMARBETSBORD, 1800-talets slut, Louis XVI-stil, Frankrike, fanér i valnöt, intarsia med dekor av blomster, inredning med fack och spegel, benkryss med svarvat urnornament, ben med kannelyrer, höjd ca 70, 55x39 cm, nyckel medföljer

Slitage

332365

2015-10-06