Damarbetsbord 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAMARBETSBORD, 1800-talets slut, Louis XVI-stil, Frankrike, fanér i valnöt, intarsia med dekor av blomster, inredning med fack och spegel, benkryss med svarvat urnornament, ben med kannelyrer, höjd ca 70, 55x39 cm, nyckel medföljer
Slitage
332365
2015-10-06