Snapplåsgevär

Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär
Snapplåsgevär

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SNAPPLÅSGEVÄR, med flintsnapplås, kaukasisk, 17/1800-tal, dekorerad pipa med band av låglödigt silver, stock med beslag av ben, mässing och järn, längd 157 cm

Stocken bruten vid låset, skador

332381

2015-10-08