Snapplåsgevär
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SNAPPLÅSGEVÄR, med flintsnapplås, kaukasisk, 17/1800-tal, dekorerad pipa med band av låglödigt silver, stock med beslag av ben, mässing och järn, längd 157 cm
Stocken bruten vid låset, skador
332381
2015-10-08