Mjölkpall

Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall
Mjölkpall

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

MJÖLKPALL, allmoge, 1800-tal, furu, höjd 31, 36 x 25 cm

PROVENIENS: Pallen kommer från säteriet Kråk och från adliga familjen Ehrenborg som ägde denna herrgård i Västergötland mellan ca 1750-1950

Kuntoraportti

Åldersrelaterat slitage

332393

Päivämäärä:

2015-10-04