Mjölkpall
Klubbat för:
1 300 SEK
Arviointi
1 000 SEK
Kuvaus
MJÖLKPALL, allmoge, 1800-tal, furu, höjd 31, 36 x 25 cm
PROVENIENS: Pallen kommer från säteriet Kråk och från adliga familjen Ehrenborg som ägde denna herrgård i Västergötland mellan ca 1750-1950
Kuntoraportti
Åldersrelaterat slitage
332393
Päivämäärä:
2015-10-04