Robert Rauschenberg grafiskt blad med collage

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

ROBERT RAUSCHENBERG (USA, 1925-2008), Horsefeathers Thirteen - XII, färglitografi, screenprint, pochoir, collage och relieftryck,1972, signerad, daterad och numrerad Rauschenberg -72, 57/51, blindstämplar Gemini G.E.L., bladstorlek 73x56 cm, oramad, fullständig "Print Documentation" från Gemini G.E.L. medföljer

Punktvis monterad mot kartong, obetydlig nötning/ytsmuts i marginal

332538

2015-10-06