Bordspendyl märkt Mottheau Paris
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld brons, märkt Mottheau Paris, med sigill "Syndicat Fabriq de Bronzes Unis", emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av putto i vagn efter drake, höjd ca 26, längd 37 cm
332593
2015-10-07