Bordspendyl märkt Mottheau Paris

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld brons, märkt Mottheau Paris, med sigill "Syndicat Fabriq de Bronzes Unis", emaljerad urtavla med romerska siffror, krönt av putto i vagn efter drake, höjd ca 26, längd 37 cm

332593

2015-10-07