Spel Jonas Frisk

Spel Jonas Frisk
Spel Jonas Frisk
Spel Jonas Frisk
Spel Jonas Frisk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, av Jonas Frisk (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824), etikettsignerad (tillverkad vid J Frisk Spegelfabrik, vid Stortorget Stockholm), träskuren dekor och pastellage, kvicksilverfolierat glas, ca 138x65 cm

Senare förgylld, foliering med skador

332826

2015-10-07