Tallrik assietter skålfat Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIK, ASSIETTER, 3+5, SKÅLFAT, porslin, Kina, bär märkning, grönglaserade med polykrom dekor i emaljfärger av blommor, insekter o fåglar, diameter ca 19-26,5 cm

Nagg, sprickor, grasyrslitage

332905

2015-10-07