Tallrik assietter skålfat Kina
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TALLRIK, ASSIETTER, 3+5, SKÅLFAT, porslin, Kina, bär märkning, grönglaserade med polykrom dekor i emaljfärger av blommor, insekter o fåglar, diameter ca 19-26,5 cm
Nagg, sprickor, grasyrslitage
332905
2015-10-07