Dosa Tyskland

Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland
Dosa Tyskland

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DOSA, koppar och mässing, daterad 1764, Tyskland, reliefdekor med motiv av Fredrik den Store, inskription: "Fridericus Magnus Borussorum Rex", längd ca 16 cm

Bucklor, slitage

332945

2015-10-07