Klubbat för:
650 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor av blommor, höjd ca 12,5, diameter 30 cm
Zustandsbeschreibung
Spricka, nagg, tusch undertill
332946
2015-10-09
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner