Theodor Fahrner armband sterlingsilver markasiter

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 800 SEK

THEODOR FAHRNER, armband, sterlingsilver, dekor med markasiter och förgylld baksida, Tyskland 1930-tal, stämplat original Fahrner 925, längd 18,5 cm, vikt ca 37 g

En markasit saknas, förgyllning med visst slitage

332988

2015-10-10